Sposoby zabezpieczania zakładów przemysłowych

bramy przemysłowe

Zakłady przemysłowe wymagają ścisłej ochrony przed wtargnięciem na teren osób niepożądanych. Z racji, że obszar na którym położone są obiekty przemysłowe jak i sam budynek jest spory konieczne jest zastosowanie nowoczesnej technologii. Zdecydowanie pomocne w zachowaniu bezpieczeństwa na terenie zakładu będzie system monitoringu.

Solidne bramy przemysłowe przeciwko intruzom

bramy przemysłoweKamery pozwolą na obserwowanie całego terenu z jednego miejsca przez ochronę zakładu. W ten sposób można dostrzec czy na obszarze produkcyjnym nie znajduje się osoba, która znaleźć się tam nie powinna, a dodatkowo monitoring umożliwi szybkie dostrzeżenie i zareagowanie na wypadki i niebezpieczeństwa zaistniałe w zakładzie. Przed wtargnięciem na teren zakładu osób trzecich ustrzec mogą także odpowiednie bramy przemysłowe. Głównym ich elementem jest panel bramowy wykonany z wysokiej jakości stali, pokryty warstwą lakieru zabezpieczającą przed korozją. Brama uruchamiana powinna być automatycznie przez pracownika ochrony, który po identyfikacji pracownika wpuści go do środka. Z racji tego, że brama nie powinna spowalniać ani utrudniać pracy, można także zamontować czytnik, który będzie miał możliwość automatycznego otwierania bramy po przyłożeniu identyfikatora pracowniczego. Nie tylko włamanie może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa zakładu, ale także i inne czynniki jak np. pożar.

bramy przemysłowePrzed nim budynek przemysłowy ochronić może system czujników przeciwpożarowych, które reagują na dym i uruchomią alarm przeciwpożarowy. Dodatkowo można zintegrować je z najbliższą strażą pożarną, dzięki czemu system sam poinformuje jednostkę przeciwpożarową o incydencie w zakładzie. Poza tym wszystkie drzwi, bramy oraz okna można zintegrować z alarmem antywłamaniowym, który poinformuje ochronę w razie próby wtargnięcia przez osoby nieupoważnione na teren zakładu. Oczywiście niezbędne jest także ogrodzenie całego obszaru zakładu solidnym ogrodzeniem. Zdecydowanie na płot przemysłowy nie nada się zwykła siatka, którą bez problemu można przeciąć sekatorem. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ogrodzenie panelowe, wykonane z solidnego, ocynkowanego drutu. Aby zapewnić większy komfort osobie pracującej na portierni, dobrze by brama wjazdowa otwierała się automatycznie. Istnieje wiele systemów zabezpieczających takie miejsca jak zakłady przemysłowe.

Jest to konieczne nie tylko ze względu na straty finansowe jakie mógłby ponieść przedsiębiorca w przypadku włamania, ale także po to, by uchronić osoby trzecie przed nieszczęśliwym wypadkiem jaki może im się przytrafić przez nieznajomość zasad zachowania bezpieczeństwa panujących w zakładzie.