Styl klasyczny i nowoczesny

aranżacja wnętrz

Styl nowoczesny to trend, który jest dzisiaj najczęściej wykorzystywany w architekturze oraz w projektowaniu wnętrz. To dlatego, że niesie ze sobą wiele możliwości – najczęściej styl ten wykorzystuje stal oraz szkło, jednak często spotkać można się też z połączeniem stali z drewnem, co sprawia, że ułaskawiamy ten styl – traci on swoją surowość wywołaną zimną barwą stali, a zyskuje nieco przytulnego klimatu pochodzącego od drewna.

Aranżacja wnętrz w pełni profesjonalna

aranżacja wnętrz Mimo tego, że styl nowoczesny można wykorzystać na różny sposób, wiele osób rezygnuje z jego wyboru do swojego mieszkania z tego względu, że styl ten prezentuje się najlepiej jedynie w katalogach – ciężko za jego pomocą uzyskać prawdziwy nastrój domowego ogniska. Osoby, którym zależy na klimacie własnego domu, szukają innych rozwiązań. Jednym z nich jest styl klasyczny. Aranżacja klasycznych wnętrz w Lublinie jest przeprowadzana z pełnym profesjonalizmem przez doświadczonych projektantów. Doskonale wiedzą oni o tym, jakie elementy tego stylu najlepiej wykorzystać i co zrobić, aby nie przesadzić – nadmiar jest bowiem często dużo większym problemem niż prostota, która – dzięki odpowiednim dodatkom – może zyskać wiele uroku. Największą zaletą stylu klasycznego jest to, że jest on ponadczasowy: mimo upływu lat, wnętrza wykonane w tym stylu, nadal są atrakcyjne.

aranżacja wnętrz W doskonały sposób pomieszczenie takie łączy ze sobą elegancję z przytulnością: to dlatego jest to najczęstszy wybór kobiet, którym zależy na stworzeniu przytulnego domowego ogniska, ale ważna jest dla nich także estetyka. Coraz częściej, zarówno w aranżacji mieszkania w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, projektanci decydują się na otwartą kuchnię – połączoną z salonem. Choć jest to funkcjonalny pomysł z tego względu, że nawet podczas gotowania będziemy mieć kontakt z pozostałymi domownikami przebywającymi w pokoju dziennym, to niesie ze sobą też wiele ryzyka. Po pierwsze – wygląd kuchni musi płynnie przechodzić w wygląd salonu. Oba wnętrza łączyć mogą identyczne ozdobne motywy, warto też unikać mocnego kontrastu. Należy pamiętać o tym, aby w kuchni zamontować naprawdę dobry okap – tylko w ten sposób unikniemy zatłuszczania się mebli znajdujących się najbliżej kuchenki gazowej.

O tym wszystkim pamiętają zawsze architekci wnętrz, którzy w swoich projektach, oprócz estetyki, próbują uzyskać także jak najwyższą funkcjonalność danego wnętrza. Atrakcyjna kuchnia otwarta może być stworzona zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Wydaje się jednak, że więcej uroku mają wnętrza klasyczne ? dlatego decyduje się na nie wiele osób.