Stylowy klinkier do wnętrz

Wiosna to idealna pora na remonty. To wtedy wszystko budzi się do życia, dlatego stanowi to idealny pretekst do odświeżenia wyglądu wnętrza. Wiele osób decyduje się na remont przy okazji ważnych wydarzeń w swoim życiu. Nieważne jednak jaka jest jego przyczyna, jeśli planujecie coś zmienić w waszym salonie, warto zapoznać się z obecnie panującymi trendami w aranżacji wnętrz.

Klinkier jest modny

klinkier elastyczny	Z pewnością ułatwi to podjęcie decyzji niezdecydowanym. Jednym ze sposobów, który jest jednocześnie tani, a metamorfoza całego wnętrza jest od razu zauważalna jest zmiana wyglądu ścian. Najprostszym sposobem jest pomalowanie ścian farbą w innym niż dotychczas kolorze. Nie zawsze jednak konieczna jest zmiana wszystkich ścian, czasem wystarczy pokrycie farbą tylko jednej ściany. Nie zawsze jednak farba jest jedynym rozwiązaniem, zamiast niej można zdecydować się na ozdobną tapetę, dekoracyjny tynk, płytki lub panele. Ostatnio bardzo modny jest klinkier elastyczny do wnętrz, który chociaż nie jest kosztowny, robi imponujące wrażenie, sprawia, że całe pomieszczenie zyskują oryginalnego charakteru. Tego typu dekoracja ściany znakomicie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Jak można go scharakteryzować? Klinkier elastyczny imituje ręcznie wyrabianą a następnie naturalnie wypalaną cegłę. Sprawia to, że każda z naśladowanych płytek jest niepowtarzalna. Aby zachować jak najbardziej naturalny wygląd, każda cegła powinna mieć nieco inny kolor oraz nieregularny kształt.

klinkier elastyczny	Dzięki takiemu zamierzonemu efektowi ściana skutecznie imituje prawdziwe cegły. Dobrej jakości elastyczny klinkier wytwarzany jest z wysokiej jakości naturalnych materiałów. To co go wyróżnia spośród innych produktów tego typu to jego duża elastyczność, ponieważ jest on bardzo giętki, co pozwala nakładać go na ściany o nieregularnych kształtach, takich jak w formie łuku czy na narożnikach. Dodatkową zaletą jest szybki i łatwy montaż, niewymagający użycia profesjonalnych narzędzi. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się położyć je samodzielnie. Decydując się na klinkier w salonie nadajemy mu zupełnie inny charakter, nudne do tej pory ściany zyskują na wyjątkowości. W jakim miejscu będzie najlepiej wyglądał? Większość osób decyduje się zrobić klinkier na ścianie za kanapą, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ w tym miejscu nie będą się bardzo brudzić.

Ciekawą opcją jest także klinkier na tej samej ścianie co telewizor, przestrzeń zyskuje wtedy nowoczesnego charakteru. Tego typu dekoracja idealnie sprawdzi się w zestawieniu z neutralnymi kolorami, takimi jak beż, biel czy szarość, ponieważ nie zdominują one klinkieru, który jest ozdobą samą w sobie.