Suwnica do hali przemysłowej

Przenoszenie ciężkich, wielkogabarytowych ładunków jest bardzo problematyczne. Siłą mięśni nie wszystko da się zdziałać. Przydają się wózki widłowe, podnośniki, czy windy. Szczególnie jest to ważne w fabrykach, czy na budowach. Tam do czynienia ma się w produktami mającymi kilkanaście metrów długości, kilka metrów średnicy i ważącymi nawet tonę.

Najlepsze suwnice pomostowe

suwnice pomostoweNawet z wózkiem czy podnośnikiem nie dałoby rade ich przenieść z jednego działu do drugiego, czy też załadować na kontener, który drogą morską popłynie dalej. Dlatego też niezastąpione są wszelkiego rodzaju suwnice. Suwnica to urządzenie dźwignicowe przystosowane do przenoszenia ładunków poziomo i pionowo. Dzięki specjalnej konstrukcji sprawdzą się do przenoszenia produktów o wielkiej masie i wielkich gabarytach, w dowolnym kształcie. W halach przemysłowych najczęściej wykorzystywane są stabilne suwnice pomostowe, zwane też natorowymi. Są także suwnice bramowe i półbramowe, najczęściej stosowane w instalacjach zewnętrznych, na przykład przy dokach morskich. Dobra suwnica powinna być przede wszystkim wykonana z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna. Dzięki temu będzie trwała, solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne o które nietrudno w fabryce, czy na budowie. Konstrukcje często są cynkowane ogniowo czy zabezpieczane w inny sposób przed korozją.

suwnice pomostoweWarto zaznaczyć ciekawą rzecz, a mianowicie że suwnice często mają intensywne, żywe kolory, na przykład pomarańczowy, czy żółty. Taką konstrukcję widać z daleka w fabryce, jak i na świeżym powietrzu. Na górze suwnicy znajduje się miejsce dla jej operatora ? suwnicowego. To on steruje dźwigiem suwnicy i przenosi ładunki. To bardzo odpowiedzialna praca. Suwnicowy musi być stale skoncentrowany, tak by bezpiecznie przenieść ładunek z punktu A do punktu B. dźwig nie może poruszać się zbyt szybko, bo ładunek nie może się gibać. Mogło to by doprowadzić do wypadku w pracy, jak również do uszkodzenia sprzętów znajdujących się w zakładzie produkcyjnym. Jest to praca siedząca, na wysokości, także nie każdy jest w stanie podołać takiemu zadaniu. Warto powiedzieć też kilka słów o samym dźwigu. Zwykle na końcu ma on hak, do którego mocowany jest ładunek. Może być on obwiązany zawiesiami pasowymi, które potem przyczepia się do haka. W ten sposób można ,,owinąć? nawet towary o nietypowej budowie i podpiąć je pod dźwig suwnicy.

Z pewnością nie ma lepszego rozwiązania w temacie przenoszenia ciężkich i wielkich rzeczy jak właśnie wykorzystanie nowoczesnej suwnicy. Są opcje stosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, są suwnice bramowe i natorowe. Warto celować w sprzęt wysokiej klasy, stabilny i solidny, tak by zapewnić suwnicowym i innym pracownikom fabryki pełne bezpieczeństwo.