Świetliki poliwęglanowe ? gdzie można stosować?

świetliki z poliwęglanu

Dach to najczęściej konstrukcja nieprzeźroczysta. Ma chronić dom przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, deszczem, śniegiem. Czasem w dachu skośnym montowane są okna dachowe, dzięki którym możliwe jest stworzenie użytkowego poddasza.

Świetliki z poliwęglanu zamiast tradycyjnych okien

poliwęglanNowoczesne okna dachowe mogą otwierać się na różne sposoby, można zamontować na nich roletki, a więc i zaciemnić pomieszczenie. Jednak co zrobić, kiedy dach jest płaski, a światła słonecznego jest zbyt mało? W końcu przeznaczenie budynku może się zmienić, podobnie jak wystrój wnętrza, czasem drzewa w okolicy rosną tak wysoko, że przysłaniają światło jakie dają okna ścienne. W takim wypadku warto jest sięgnąć po łukowe świetliki z poliwęglanu. Taki świetlik dachowy doskonale może zastąpić okno. Może mieć kształt zaokrąglonego łuku lub też trójkąta bez podstawy. Świetlik z poliwęglanu może być zarówno pojedynczy, jak i ciągnąć się przez cały dach. To stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo poliwęglan jest materiałem trwałym, nie niszczy się, może być przeźroczysty lub lekko barwiony. Takie świetliki często można spotkać w biurowcach. Dzięki nim wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru, a poliwęglan jako materiał podobny do szkła wpasowuje się w estetykę eleganckiego biura firmowego.

świetliki z poliwęglanuW biurze można zamontować także ścianki działowe z poliwęglanu litego, co będzie dobrym dopełnieniem kompozycyjnym we wnętrzu. Świetliki świetnie się sprawdzą również w budynkach użyteczności publicznej, takiej jak baseny, siłownie, czy sale ćwiczeń. Świetliki sprawiają, że do budynku wpada dostateczna ilość światła, jednak nie razi ono w oczy. Świetliki posiadają opcję otwierania, dzięki czemu ułatwia to wietrzenie i wentylację pomieszczenia. Każdy element świetlikowy może być mocowany osobno, dzięki czemu reguluje się ilość świeżego powietrza wpadającego do pomieszczenia. Poliwęglanowe świetliki mogą być również stosowane w budynkach magazynowych czy fabrycznych. Są one niejednokrotnie zbudowane z płyt stalowych, w których nie montuje się okien. Jednak zdawanie się jedynie na światło sztuczne wiąże się z ograniczeniami. Tutaj świetliki także się sprawdzą, zapewnią naturalne światło, można je także otwierać. Nie ma przeciwwskazań do montowania ich zarówno na budynkach stalowych, jak i murowanych.

Jak widać świetliki poliwęglanowe mogą być stosowane w różnych konstrukcjach. Zarówno tych domowych, biurowych, jak i w magazynach, fabrykach, a nawet na basenach i w salach gimnastycznych. Poliwęglan komorowy, kanalikowy i lity sprawdzi się w każdym wypadku.