Szklane elementy w domu ? panele, drzwi i inne

Szkło jest materiałem znanych i cenionym od stuleci. Jego niezwykłe właściwości sprawdzają się przede wszystkim w budownictwie i wyposażeniu wnętrz, choć wiadomo, że różne odmiany szkła stosuje się w sprzętach laboratoryjnych, okularach, a nawet instrumentów muzycznych. Szkło może być barwione, wzmacniane, przetapiane, w zależności od potrzeb.

Szklane panele do kuchni

szklane panele z grafikąW domu każdy z nas na pewno ma przynajmniej kilka szklanych elementów. Drzwi szklane to świetna opcja do kuchni. Przeszklenie sprawi, że widzimy co się tam dzieje, a jednocześnie możemy odgrodzić pomieszczenie, by zapachy nie rozchodziły się po całym domu. Drzwi mogą być zarówno przejrzyste jak i szronione, czyli matowe. Ta technika pozwala na zachowanie większej prywatności i na tworzenie dekoracyjnych wzorów na szkle. Szklane balustrady na schodach i balkonach idealnie będą się komponować z drewnianymi, jak i metalowymi elementami. Są bardzo trwałe i łatwe do czyszczenia. Szkło sprawdza się jako element meblowy, na przykład w stolikach kawowych, jako lustro na szafach z drzwiami przesuwanymi oraz jako dekoracje. Jednak obecnie najchętniej wybieraną rzeczą wykonaną z tego niezwykłego materiału są szklane panele z grafiką. Czym one są? To najczęściej prostokątne ekrany o delikatnie lustrzanej powierzchni.

szklane panele z grafikąMają rozmiary o wiele większe niż płytki ceramiczne, więc jeden panel może zająć całą przestrzeń od blatu kuchennego do szafek nad nim. Ekrany idealnie do siebie przylegają, nie ma żadnej szpary ani łączenia. Odchodzi konieczność stosowania fug, jak również nie ma miejsca w którym zbierałyby się zabrudzenia i bakterie. Łatwo jest je zatem ,,założyć? na ścianie, jak i w razie konieczności wymienić na nowe. Panele szklane można kupić w wersji jednobarwnej, wielokolorowej, wzorzystej i z nadrukiem fotograficznym. Ekrany będą dobrane do kuchni pod kątem kolorystyki i stylistyki. Na przykład w wersji klasycznej sprawdzą się jasne kolory czy wzory z jedzeniem. W wersji bardziej nowoczesnej można użyć zdecydowanych odcieni i geometrycznych wzorów. Szklane panele mogą być także montowane w innych pomieszczeniach. Sprawdzą się bardzo dobrze jako otoczenie umywalki, wanny i toalety, można je stosować także na drzwiach szafy zamiast luster!

Takie drzwi ze szkłem na pewno zwrócą uwagę każdego, kto odwiedzi nasz dom. Warto zaznaczyć fakt, iż panele ze szkła najczęściej wykonywane są na indywidualne zlecenie zamawiającego. To znaczy, że pod względem rozmiaru i wyglądu będą w stu procentach odpowiadały naszej wizji pomieszczenia.