Jakie usługi oferują firmy ogrodnicze?

usługi ogrodnicze

Na polskim rynku można znaleźć coraz więcej firm ogrodniczych. Jest to związane z kilkoma czynnikami, z czego najważniejsze są dwa. Pierwszy, to tempo życia. Coraz więcej pracujemy i nie mamy czasu by zajmować się ogrodem, łatwiej jest nam wynająć do tego celu profesjonalistów. Druga kwestia, to fakt, iż coraz więcej osób chce, by ich ogród był wyjątkowy.

Usługi ogrodnicze różnego rodzaju

usługi ogrodniczeNie chcą tylko trawnika i tui dookoła, chcą by ogród wyróżniał się na tle innych i stanowił miejsce wypoczynku. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej firm świadczących usługi ogrodnicze. Na co warto zwrócić uwagę w ich ofertach? Zdecydowanie każde przedsiębiorstwo musi zajmować się koszeniem trawy. Szczególnie przy dużych działkach, mających po kilkaset metrów koszenie zajęłoby nawet kilka godzin, co trudno wygospodarować w ciągu dnia. Jeśli działka jest stara i/lub zaniedbana i trawa (a raczej głównie chwasty) mogą sięgać nawet do metra wysokości to niezbędne będzie użycie kosy spalinowej. Druga usługa ogrodnicza, którą każda firma oferuje to przycinanie drzew i krzewów. O ile przesadzanie kwiatów nie jest trudne, o tyle radzenie sobie z większymi roślinami przysparza trudności. Grube gałęzie można pociąć jedynie piłą, dekoracyjne formowanie krzewów wymaga precyzji i doświadczenia, a i jakakolwiek przycinka musi być wykonana tak, by drzewo rosło wysoko i było odpowiednio zagęszczone.

usługi ogrodniczeWarto zaznaczyć fakt, iż przycinanie roślin odbywa się wiosną lub jesienią, czyli zanim rośliny zaczną kwitnąć lub po ich przekwitnięciu i po owocowaniu (zależy to od gatunku). Trzecia usługa wiąże się z nieskomplikowanymi, ale najmniej lubianymi czynnościami ogrodowymi, a mianowicie odchwaszczanie i opryskiwanie. Niestety, trzeba to robić regularnie, ponieważ chwasty jak i choroby roślin szybko się rozprzestrzeniają i jeśli to zaniedbamy to cały ogród może zostać przez nie zaatakowany. Także owady, takie jak mszyce, potrafią dać się ogrodnikom we znaki. Sprawdzona firma ogrodnicza na pewno dobierze odpowiednie środki, które zwalczą choroby, owady i chwasty, bez uszkadzania przy tym roślin. Ostatnia chętnie wybierana usługa to tworzenie zbiorników wodnych na działce. Najczęściej jest to oczko wodne, czasem z roślinami, rybkami, czy małą fontanną. To dekoracyjny element, który także pomoże się nam zrelaksować przez szum wody. Firma zadba o izolację gruntu i wykonanie oczka zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Podsumowując, fachowe usługi ogrodnicze są obecnie bardzo popularne. Eksperci pomogą nam nie tylko w formowaniu drzew czy budowie oczka, ale także w koszeniu trawy i odchwaszczaniu ogrodu.