Transport ziemi w Bydgoszczy

transport materiałów sypkich w bydgoszczy

W Bydgoszczy jak w każdym większym mieście bez problemu można kupić wraz z usługa transportowa wszelką możliwą ziemię lub inne materiały sypkie. Do materiałów sypkich zaliczamy prze wszystkim piasek, który jest niezbędny na wielu budowach. Jednak do popularnych materiałów sypkich należy żwir, tłuczeń, kruszywo i ziemia ogrodowa.

Usługa transportowania materiałów

transport materiałów sypkich w bydgoszczyW Bydgoszczy i okolicach materiały sypkie pozyskuje się w różny sposób. Piasek jest w większości pozyskiwany z dna pobliskiej rzeki – Wisły. Żwir i tłuczeń z kamieniołomów i żwirowisk. Dostępne są jeszcze ziemia ogrodowa, torf oraz ziemia gorszej jakości służąca do posypek, lub wyrównania terenu. Jednak samo wydobycie ziemi, czy innych materiałów nie jest końcem usługi. Najważniejszy jest bowiem ich transport. Transport materiałów sypkich w Bydgoszczy jest bardzo popularny. Przyczyn tego jest wiele. Po pierwsze bardzo duża dostępność towaru determinuje jego transport. Kolejnym czynnikiem, jest zapotrzebowanie. W ostatnich latach w Bydgoszczy zaczął się prężenie rozwijać rynek deweloperski, co przekłada się na dużo zapotrzebowanie materiałów sypkich. Ostatni ważny czynnik to sam transport. A mianowicie transport materiałów sypkich jest dość łatwy. Nie trzeba do tego specjalistycznych maszyn i uprawnień. Materiały sypkie transportuje się zarówno samochodami ciężarowymi, tirami z naczepami, jak i pojazdami dostawczymi nie przekraczającymi trzy i pół tony.

transport materiałów sypkich w bydgoszczyTe ostatnie są podstawą transportu materiałów sypkich na rynku lokalnym. O ile nie chodzi o budowę bloku, to raczej taki samochód dostawczy wystarczy. Jeśli transport jest dalszy, albo dotyczy większej budowy to często opłaca się zamiast kilku dostaw mniejszym pojazdem jeden większy transport dużą ciężarówką. Dlatego jeśli szukamy transportu ziemi lub innych materiałów sypkich to w pierwszej kolejności należy się zastanowić ile metrów sześciennych materiału jest nam potrzebne. Samochody dostawcze mogą przewieźć maksymalnie trzy metry sześcienne, zaś ciągnik siodłowy z naczepą nawet trzydzieści metrów sześciennych. Jednak cena transportu w zależności od pojazdu również będzie rożna. Dlatego warto chwilę nad tym pomyśleć zanim podejmie się odpowiednią decyzje. Oprócz wybrania ilości materiałów sypkich oraz samego pojazdu, warto zbadać ceny kilku firm.

Zarówno cena jednego metra sześciennego konkretnego materiału sypkiego może się różnić,tak i transport może mieć różną cenę. Warto podzwonić do kilku lokalnych firm i wybrać najlepszą ofertę. Trzeba jednak pamiętać, aby jakość usługi była porównywalna – czyli pytań konkretnie o rodzaj i gatunek materiałów sypkich.