Uzdatnianie wody ? przydatne informacje

Jakość wody dostarczanej przez miejskie wodociągi często pozostawia wiele do życzenia. Czasem jest to kwestia mocnego chlorowania, czasem starych miedzianych rur, czy dużej ilości kamienia. Nikt nie ma ochoty na częste usuwanie osadu ze zlewu i czajnika, czy na picie niesmacznej kawy. Na szczęście kupowanie wody butelkowanej to niejedna opcja, na jaką można się zdecydować.

Inna opcja na skorzystanie z wody

woda pitnaZdecydowanie korzystniejsze będzie oczyszczanie i uzdatnianie wody w Toruniu. Dzięki specjalnym filtrom węglowym można skutecznie oczyścić wodę z każdego osadu, a także nadać jej nowych właściwości np. poprzez uzdatnienie jonami mikroelementów takich jak magnez. Do wyboru jest wiele rodzajów filtrów. Najpopularniejsze sa te do dzbanków. Taki dzbanek na górze posiada otwór z klapką przez którą wlewa się wodę, potem znajduje się filtr i druga komora do której wpada przefiltrowana woda. Taki dzbanek to koszt kilkudziesięciu złotych. Jeden filtr to koszt od dziesięciu do dwudziestu złotych, w zależności od tego czy wybierzemy filtr markowy czy tańszy zamiennik. Jeden filtr starcza na mniej więcej miesiąc użytkowania. Wiele zależy od tego ile wody się codziennie używa. Singiel zużyje jej mniej niż duża rodzina. Wtedy zajdzie konieczność częstszego wymieniania filtrów.

pitna wodaDruga opcja to filtry montowane w samym rurach czy przy różnych urządzeniach np. pralkach. Wtedy one zatrzymują głównie kamień obecny w wodzie i sprawiają, że nie osadzi się on wewnątrz sprzętu doprowadzając do jego awarii. Również usuwanie kamienia z toalety, umywalki, czy zlewu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Kolejna opcja to filtry butelkowe. Osoby chodzące na siłownię, lubiące górskie wędrówki czy leśne spacery często zabierają ze sobą butelkę z wodą. Jednak woda po jakimś czasie się kończy, butelka nadaje się do wyrzucenia. Jeśli jednak ma się butelkę filtrującą to można np. w pracy czy na siłowni nalać sobie wody z kranu, a filtr ją oczyści. Zamiast produkować kolejne odpady (plastikowe butelki) kupuje się butlę raz i tylko wymienia filtry, tak jak w dzbankach. Butelki są przeźroczyste, więc widać ile wody nam zostało, są bardzo lekkie i poręczne. Mają kolorowe korki, więc można wybrać taki jaki się nam spodoba najbardziej.

Jak widać jest wiele opcji w zakresie filtrowania wody pitnej. Dzbanek, filtry nakładane na rury, czy butelki to trzy ciekawe opcje które mogą się wzajemnie uzupełniać. Z pewnością każdy konsument może znaleźć odpowiedni produkt dla siebie, dzieki czemu będzie cieszył się czystą, smaczną wodą.