Własny ogród w stylu angielskim

Nastrojowy, sentymentalny klimat, jakim odznaczają się ogrody angielskie, sprawia, że ten typ ogrodu jest naprawdę lubiany. Nie kojarzy się ze sztucznością – nie ma tutaj takich rygorów jak w przypadku ogrodów francuskich, gdzie wszystko toczyło się wokół zachowania kształtów geometrycznych oraz symetrii. W ogrodach angielskich istotny jest przede wszystkim naturalizm.

Projektowanie ogrodu angielskiego

projektowanie ogrodów angielskich Ogród ma naśladować naturalną przyrodę, która nie została zakłócona przez człowieka. Mimo że od początków ogrodu angielskiego minęło już kilkaset lat (ogrody te zaczęły być popularne w XVIII wieku), nadal w wielu miastach, w wielu krajach natrafić możemy na tak zaprojektowane ogrody. Być może marzy nam się taki własny ogród? Nic straconego, możemy skorzystać z profesjonalnej usługi, która oferowana jest obecnie w chyba każdym województwie w naszym kraju. To na przykład projektowanie ogrodów angielskich w małopolskim, kujawsko-pomorskim czy wielkopolskim. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, mamy szansę umówić się z profesjonalnym projektantem ogrodów, który wykona dla nas wizualizację 3D naszego ogrodu w stylu angielskim. Pamiętajmy, że taki ogród wyróżnia się brakiem zbędnych ozdobników – przeważają w nim zielone trawniki, zaś rabaty kwiatowe są zawsze nieregularne.

projektowanie ogrodów angielskich Najlepiej prezentują się kwiaty w odcieniach różu i czerwieni, bieli, czasami też fioletu. Płoty czy parkany także są w tym stylu niepożądane, tutaj stawia się na żywopłoty. Warto, by w takim ogrodzie pojawił się jakiś element wodny – może być to oczko wodne czy może mały strumień. Nie zapomnijmy o pięknej altance, do której prowadzić będzie kręta ścieżka. Same zaś ściany altanki powinny być pokryte gęstym winobluszczem. Pożądanymi roślinami są też hortensje oraz hibiskusy. Z pewnością taki ogród jest romantyczny, dlatego nie powinno w nim zabraknąć drewnianej ławeczki, na której będziemy mogli usiąść i poddać się kontemplacji otoczenia. Wyjątkowy sentymentalny i nastrojowy klimat, którym odznaczają się ogrody angielskie, pozwoli nam się uspokoić i zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Z pewnością taki ogród umożliwi nam też miłe, intymne rozmowy z partnerem.

Pamiętajmy jednak o tym, że ogród angielski będzie dobrze prezentował się przy domu, którego architektura także jest romantyczna. Na przykład przy domu drewnianym. W przypadku nowoczesnych budynków, efekt końcowy nie będzie tak piękny. Jednak nic straconego, projektanci ogrodów posiadają taką wiedzę i umiejętności, że z pewnością i tak stworzą dla nas wyjątkowy, robiący prawdziwe wrażenie, ogród.