Wyposażenie agregatu prądotwórczego

Agregaty stacjonarne

Działanie każdej firmy uzależnione jest od elektryczności – ludzie w biurach pracują przy komputerach, zaś w firmach przemysłowych i produkcyjnych wszystkie maszyny zasilane są za pomocą energii elektrycznej, pochodzącej z miejskiej sieci energetycznej. Najczęściej pracujemy dzień w dzień, nie przejmując się tym, że nasza praca uzależniona jest od sprawności właśnie miejskiej sieci.

Agregaty na gaz lub benzynę

Agregaty stacjonarneAwarie zdarzają się wyjątkowo rzadko – ale jednak. Na przykład, gdy przez okolice przejdzie gwałtowna burza, która pozrywa słupy wysokiego napięcia i odetnie nas od dostaw prądu. Naprawa trwa czasem kilka dni – przez ten czas nasza firma nie mogłaby działać. Jeśli zależy nam na tym, aby w takiej sytuacji móc dalej generować zyski, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami. Jest to możliwe dzięki urządzeniom takim jak agregaty stacjonarne dla firm. To przenośne generatory prądu – zasilane są najczęściej gazem ziemnym lub LPG, czy też benzyną. Agregaty prądotwórcze na benzynę posiadają silnik spalinowy o zapłonie iskrowym. Pozwala on na uruchomienie urządzenia, gdy tylko ma ono wystarczającą ilość benzyny. W ofertach producentów znajdziemy generatory jedno- oraz trójfazowe. Pierwsze z nich wykorzystuje się wówczas, gdy chcemy zasilić prądem odbiorniki 230V.

Agregaty stacjonarneAgregaty trójfazowe sprawdzają się zarówno przy tych odbiornikach, jak i przy wrażliwszych, na 400V. Takie nowoczesne urządzenia w standardowym wyposażeniu posiadają zarówno gniazdo na 230V, jak i na 400V. Ponadto jeśli zdecydujemy się na wersję z rozruchem elektrycznym, konieczny będzie też akumulator. W wyposażeniu agregatu prądotwórczego nie może zabraknąć także wyłącznika nadprądowego oraz licznika motogodzin. Taki generator prądu może być przenośny lub stacjonarny. W pierwszej sytuacji, trzeba zadbać o jego dodatkowe wyposażenie w podwozie kołowe, jak też pneumatyczne. Dlaczego konieczne są dwa rodzaje podwozia? Pierwsze sprawdza się do przenoszenia agregatu po utwardzonym gruncie, drugie zaś – gdy mamy do czynienia z nieutwardzoną powierzchnią, na przykład luźnym piaskiem. Oprócz tego warto zadbać o czujnik poziomu paliwa, dzięki któremu będziemy od razu wiedzieć, ile benzyny nam zostało i przez jaki okres agregat będzie mógł jeszcze z powodzeniem realizować swoje zadanie.

Jeśli chodzi o mierniki, przyda się jeszcze woltomierz. Z takim wyposażeniem agregat doskonale wypełni swoją rolę, a my nie będziemy uzależnieni od miejskiej sieci energetycznej. Nawet w przypadku kilkudniowego braku prądu, nasza firma nic na tym nie straci.