Jak zaprojektować pokój dla dziewczynki?

aranżacja pokoju dla dziewczynki

Każda nawet dorosła kobieta podczas beztroskiego czasu dzieciństwa marzyła o tym, aby być księżniczką. Prawda jest taka, że kiedyś różowy pokój był obiektem pragnień każdej dziewczynki. Do tego lustro, toaletka i oczywiście duża szafa, w której swoje miejsce znajdą piękne sukienki i kreacje dla księżniczki.

Aranżacja pokoju dziewczęcego

aranżacja pokoju dla dziewczynkiTeraz w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy wiele zmieniło się w temacie urządzania wnętrz rodzice wiedzą, że kolor niebieski nie jest już domeną pokoju dla chłopca, a różowy dziewczynki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że coraz częściej mocne odcienie kolorów zastępuje się tymi pastelowymi, dzięki czemu wszystko łagodnieje. A co za tym idzie delikatny niebieski kolor idealnie pasuje do pokoju małej królewny. Poszukiwanie pomysłu na pomieszczenie, które ma być królestwem dziecka jest niezwykle trudne przede wszystkim ze względu na fakt, że bardzo wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. Jedni stawiają tylko na design i nowoczesny wygląd. Drudzy natomiast chcą, aby pokój był jak najbardziej funkcjonalny i w przyszłości bardzo łatwo byłoby go dostosować do dorastających potrzeb dziecka. Dlatego też aby pogodzić to wszystko w jednym pomieszczeniu wiele osób decyduje się na pomoc osoby, która jest zdecydowanie bardziej doświadczona i obyta w tym temacie. Pomocy udziela projektowanie wnętrz – Warszawa.

aranżacja pokoju dla dziewczynkiDzięki wybraniu odpowiedniego architekta wnętrz można osiągnąć bardzo wiele w krótkim czasie. Szybkie wizualizacje, dogadanie się z projektantem sprawi, że pokój może być przedstawiony w setkach różnych wariantów, a my możemy wybrać ten odpowiedni – samemu czy po konsultacji z naszym dzieckiem. Warto jest wsłuchać się w potrzeby – szczególnie dziewczynki. Na co warto postawić w pokoju małej księżniczki na miarę dwudziestego pierwszego wieku? Przede wszystkim na delikatne i w miarę naturalne materiały. Mogą znajdować się one w postaci pościeli czy dywanu. Ale nie tylko. Coraz więcej osób decyduje się na montaż miękkich poduszek na ścianach, dzięki czemu dziecko nie uderza się podczas snu o twardą ścianę. Jeśli w głowie pojawia się myśl o dodawaniu postaci z bajek to teraz powinno być to bardziej dyskretne niż kiedyś – ogromna naklejka najsłynniejszej myszki nie jest już modna, a do tego sprawia, że jeden dodatek określa wszystko.

Jeśli zależy nam na różu warto połączyć go z kolorem, który ostatnim czasem jest ideałem do tego typu miksów – mowa o szarości. Nie pozbawiajmy także dziecka przestrzeni tylko dla niego. Warto chociaż w niewielkim kąciku pomalować ścianę farbą tablicową. Artyzm na ścianie. Dlaczego nie?