Zakup używanej frezarki CNC

używane frezarki cnc

Praca współczesnej narzędziowni oraz produkcja seryjna I wielomasowa opiera się głównie na zastosowaniu urządzeń takich jak frezarki I tokarki CNC, które dzięki wprowadzeniu zaawansowanych numerycznych systemów sterujących pozwalają na realizację wielomasowej oraz seryjnej produkcji detali narzędziowych.

Frezarki dostępne na rynku

używane frezarki cncPierwsze próby automatyzacji procesów produkcyjnych opierały się na wdrażaniu rozwiązań z zastosowaniem konstrukcji mechanicnzych oraz elektrycznych. Dopiero dynamiczny rozwój nowych technologii oraz wdrażanie algorytmów sterujących opartych o języki programowania komputerowego pozwoliły na stworzenie w pełni autonomicznych maszyn produkcyjnych, bez których dziś ciężko byłoby sobie wyobrazić pracę jakiegokolwiek zakładu przemysłowego. Produkcja detali narzędziowych z zastosowaniem frezarek CNC wymaga jednak obsługi wykwalifikowanego frezera oraz odpowiedniego zaprogramowania i prac serwisowych, by zapewnić zakładowi ciągłość prac produkcyjnych. Przymierzając sie do zakupu tokarki CNC do zakładu produkcyjnego możemy zdecydować sięzarówno na zakup nowego jak również używanego sprzętu. Dynamiczny rozwój oraz zapotrzebowanie na maszyny wykorzystujęce technologię sterowania numerycznego sprawił, że obecnie mamy do czynienia z ogromną konkurencją w obrębie rynku.

używane frezarki cncKupując nową frezarkę musimy przygotować się na wydatek rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Mniej zaawansowane frezarki CNC przeznaczane do obróbki takich materiałów jak np. płyty MDF, grawerowanie pleksy czy akrylu to wydatek około 5 000zł. Natomiast zaawansowane technologicznie maszyny na potrzeby pracy narzędziowni to często nawet prawie 300 000 zł. Jeżeli chodzi o zakup taki jak tanie używane frezarki CNC to sa one powszechnie dostępne na rynku i za taką maszynę przemysłową mamy szansę zapłacić około 40- 60 tysięcy złotych. Oczywiście cena tak samo za nowy jak również używany sprzęt będzie uzależnbiona od stopnia zaawansowania maszyny pod względem technicznym. Maszyny przemysłowe takie jak frezarki CNC przeznaczone do sprzedaży na rynku wtórnym muszą przejść szereg testów oraz prac serwisowych w skład których wchodzą m. in. renowacja powłoki lakierniczej, oraz wymiana smarów i wymianę niezbędnych części zamiennych. Ponadto decydując się na zakup używanej frezarki CNC możemy także liczyć na wykonanie testów w pracy w ramach testu cyklu automatycznego.

Aby nie kupić przysłowiowego ?kota w worku? w celach zakupu używanego sprzętu dobrze jest zabrać ze sobą wykwalifikowanego technologa, który posiada stosowne uprawnienia i doświadczenie w zakresie realizacji procesów produkcji. Wsparcie fachowca to nieoceniona pomoc i gwarancja zakupu sprawnego sprzętu, który ma szansę posłużyć nam przez kolejne lata.