Zalety słoików z kranikiem

Napoje można pić w różnych naczyniach. Na co dzień używane są szklanki i kubki, na eleganckie okazje sprawdzają się filiżanki. Są także specjalne kieliszki do wina i szampana, kufle do piwa, czy też mini-filiżanki do espresso. Co jednak z naczyniami w których znajduje się duża ilość napoju do zaserwowania? Kawę czy herbatę na gorąco zalewa się od razu do kubków. Do zimnych napojów zwykle używa się dużych dzbanków ze szkła, z których rozlewa się napój do szklanek.

Słoiki na napoje

słoiki z kranikiemAlkohole rozlewa się wprost z butelki, ale co z alkoholami domowymi? Rozwiązaniem godnym uwagi są estetyczne słoiki z kranikiem. Jak takie słoiki wyglądają? Wygląda on tak samo jak zwykły słoik, czyli ma podłużną formę, a na górze zakręcane wieczko. Dzięki temu łatwo można do niego nalewać napojów, jak i łatwo się go czyści. Słoik może mieć boki zaokrąglone lub płaskie, wtedy ma formę prostopadłościanu. Na dole blisko dna znajduje się zakręcany kranik z metalu. Słoik jest wykonany z przeźroczystego szkła, może mieć też ozdobne tłoczenia. Kranik skierowany ku dołowi odkręca się, podczas nalewania napojów i potem zakręca, by napój nie wylatywał. Często w zestawie ze słoikiem znajduje się też stojak na niego. Może być wykonany z metalu lub tworzywa. W sprzedaży znaleźć można także zestawy kilku mniejszych słoiczków, także na podstawce. Sprawdzą się one równie dobrze, ponieważ można do nich wlewać różne napoje, jeden rodzaj do jednego słoja. Jakie zalety ma taki słoik? To idealna opcja na wszelkie imprezy, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

słoiki z kranikiemKażdy może nalewać sobie tyle napoju ile chce, kiedy tylko zechce. Soki, czy wody często mają nieatrakcyjne opakowania, które brzydko wyglądałyby ja elegancko przystrojonym stole. Słoik na podstawce jest stabilny i estetyczny. Można do niego wlewać wodę, soki, czy domowe alkohole, czyli głównie chłodne napoje, niezbyt gęste. Gęste koktajle owocowe mogłyby się tu nie sprawdzić. Zaletą słoików jest też to, że są one przeźroczyste, zatem widać do znajduje się w ich wnętrzu. Szczególnie domowe wody owocowe z dużymi kawałkami cytrynu, czy pomarańczy będą dobrze wyglądać w takim słoju.

Słoiki z kranikiem można nabyć w różnych kształtach i pojemnościach. Sprawdzą się zarówno pojedyncze, wielkie słoje, jak i te mniejsze, sprzedawane w zestawach po dwie lub trzy sztuki. Warto sięgać po słoiki na stojakach, które można ustawić w dowolnym miejscu na stole. Koszt słoików z kranikiem nie jest bardzo wysoki, biorąc pod uwagę, że to produkt, który może być często używany przez wiele lat.