Architekt wnętrz i styl marynistyczny

projektowanie wnętrz

Wakacje nieodłącznie kojarzą się nam z morzem, plażą, żeglowaniem, wygrzewaniem się na słońcu. Niestety, ilość ciepłych dni w roku i ilość dniu urlopowych nie pozwala nam się tym cieszyć zbyt długo.

Wnętrze w stylu marynistycznym

projektowanie wnętrzChcąc jednak zachować nieco letniej atmosfery możemy tak urządzić swój dom, że będzie nam on przypominał słoneczne, urlopowe chwile. Najlepszy będzie do tego styl marynistyczny. Nie jest on bardzo rozpowszechniony, a też często trudno jest znaleźć meble i dodatki w tym stylu. Czasem bardzo przydatny okazuje się doświadczony architekt wnętrz z gdańska, który nie tylko umie przenieść styl marynarski do każdego wnętrza, ale także zna oferty sklepów meblowych i wie gdzie robić zakupy. Jak wygląda wnętrze w takim stylu? Dominujące kolory to intensywny niebieski, błękit oraz biel, często przełamana czarnymi akcentami. Barwy łączą się z charakterystycznym wzorem marynarskich pasków, które są obecne głównie w dodatkach do wnętrz. Sypialnia czy pokój dzienny marynistyczny muszą działać relaksacyjne i zachęcać do odpoczynku. Całość powinna być raczej stonowana, delikatna, a nie krzykliwa i jaskrawa. Jeśli chodzi o meble to są one wykonywane z drewna, najczęściej bardzo jasnego lub też są malowane na biało. Kontrastuje to z niebieskim odcieniem ścian.

projektowanie wnętrzMożna też wybrać opcję odwrotną, czyli postawić na jasne ściany i podłogi oraz na ciemniejsze meble i dodatki. Bardzo pasuje tutaj też delikatny beż przywołujący na myśl piasek, jak również jasne odcienie szarości. Zarówno przy tkaninach, jak i dodatkach do wnętrz przewijają się motywy koła ratunkowego, liny cumującej, kotwicy, pasków, map, samych łodzi. Mogą to być wyraziste, duże akcesoria dekoracyjne, takie jak naturalnej wielkości koła, czy pasiasta pościel, jak również drobne ozdoby, np. mała kotwica na poduszce, dekoracyjny świecznik zrobiony ze słoika wypełnionego piaskiem i przewiązany grubą liną. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcemy podkreślić charakter wnętrza. Architekt wnętrz urządzi w tym stylu również łazienkę, rzadziej kuchnię. W łazience również będzie dominować biel i niebieski, pojawiają się dekoracje nawiązujące do płynącej wody, czy też drobna dekoracyjna mozaika. W kuchni raczej nie stosuje się stylu marynarskiego ze względu na to, że umieszczanie tam stylowych dodatków jest niepraktyczne, więc można jedynie grać tam kolorami, ewentualnie zastosować tam jeden akcent morski np. lampę w tym stylu.

Na pewno wnętrze w dobrze zaprojektowanym stylu marynistycznym sprawi, że każdy będzie się mógł dobrze zrelaksować i wspominać wakacje w swoim własnym domu.