Jak zaaranżować nowoczesny taras?

Balustrada

Taras czy balkon wcale nie muszą być miejscem, które będzie blisko natury, miejscem gdzie spędzamy czas przy grillu siedząc na plastikowych meblach ogrodowych. Taras może zostać zaaranżowany w sposób nowoczesny, dzięki czemu nie będzie się odznaczał na tle stylowego domu zbudowanego wedle nowej mody. Tylko jak to zrobić, żeby wszystko do siebie pasowało?

Balustrady głównym elementem aranżacji tarasu

BalustradaWarto zacząć już na samym etapie budowy tarasu. Użyte materiały powinny ze sobą współgrać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to wykonanie tarasu na podkładkach lub też wybór stylowych, dużych kafli ceramicznych kładzionych na podkładzie betonowym. Gładka podłoga w chłodnym, stonowanym kolorze jest lepszym rozwiązaniem dla nowoczesnego tarasu, niż taras z drewna czy kostki brukowej. Jeśli chodzi o balustrady to najlepsza będzie balustrada szklana na taras z krakowa, opcjonalnie prosta balustrada metalowa bez zdobień. Szkło przeźroczyste będzie pasowało do każdego koloru podłoża, a przy tym nie zasłania widoku na ogród. Jeśli komuś nie odpowiada szkło to może zastosować balustradę z metalu, z zaznaczeniem, że nie powinna być to balustrada kuta, dekoracyjna, wyginana w łuk, tylko zwykła, prosta, bo styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą.

BalustradaPrzejdźmy teraz do oświetlenia. Tutaj sprawdzi się przede wszystkim światło ledowe. Może być ono montowane jako oprawy sufitowe, jeśli taras jest zadaszony, lub jako plafony montowane na ścianie. Żarówki led nie przyciągają komarów, much czy innych owadów, co jest dużą zaletą nie tylko w okresie letnim. Oprawy sufitowe jak i plafony to rozwiązanie bardziej adekwatne do opisywanego stylu, jak również bardziej praktyczne, niż lampy stojące lub wiszące. Jeśli chodzi o meble to polecane są różne rozwiązania. Może to być ciemne drewno, technorattan z gładkim poduszkami, a nawet beton! Meble na taras powinny być przede wszystkim odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie powinny się odbarwiać pod wpływem promieni słonecznych, an butwieć czy odkształcać się pod wpływem wilgoci i deszczu.

Dlatego też dobrze jest zadbać o zadaszenie tarasu. Jeśli dach domu nie został na tyle ,,wypuszczony? poza obręb ścian że nie może stanowić osłony to zawsze można zamontować daszki szklane, z poliwęglanu kanalikowego lub litego, a także zadaszenie materiałowe, które można zwijać jak poziomą żaluzję (montowaną na metalowych lub drewnianych szynach). Zadaszenie sprawi, że będzie można korzystać z tarasu o każdej porze roku i o każdej pogodzie, a także to, że taras i jego wyposażenie nie będzie się niszczyło.