Cechy wydajnego odkurzacza

Każda dziedzina produkcji charakteryzuje się własnymi wymogami bezpieczeństwa. Wiele z obowiązujących zasad dotyczy zachowania odpowiedniej czystości pomieszczeń. W warsztatach i halach produkcyjnych ustalane są normy dopuszczalnego stężenia pyłów i innych substancji w miejscu pracy.

Odkurzacze zbierające pył

odkurzacze dla przemysłuKorzystanie z odkurzaczy domowych nie przyniosłoby pożądanego efektu. Nie wytrzymałyby one obciążenia pracy, dodatkowo nie poradziłyby sobie z większością zanieczyszczeń. Lepszym i bardziej wydajnym rozwiązaniem jest stosowanie odpowiednich odkurzaczy przemysłowych. Dla pyłów nieszkodliwych będą to te klasy L i M, a ze szczególnie szkodliwymi substancjami radzą sobie odkurzacze przemysłowe klasy H. Każdy z wymienionych wytrzyma większe obciążenie niż sprzęt przeznaczony do domowych celów. Ponadto te maszyny cechuje większa moc ssania i możliwość zbierania większej liczby odpadów bez konieczności opróżniania zbiornika. Jeśli zależy nam na dłuższej, nieprzerwanej pracy urządzenia, powinniśmy wybierać te z systemem automatycznego oczyszczania filtra. Takie wydajne odkurzacze dla przemysłu oznaczają możliwość długotrwałego zbierania dużej ilości pyłu. Jej brak skutkowałby przymusem przerwania prac do momentu przywrócenia odpowiednich warunków.

odkurzacze dla przemysłuWarto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość zbiornika maszyny czyszczącej, a dopytać o jego pojemność użytkową. Dopiero to pozwoli w pełni określić ilość zanieczyszczeń, jaką zbiornik jest w stanie pomieścić. Do lekkich prac budowlanych (jak renowacja i prace wykończeniowe) najlepiej sprawdzą się odkurzacze mobilne. Są lekkie i kompaktowe, pozwalają na szybkie sprzątanie w miejscu, w którym akurat tego potrzebujemy. Wytrzymała koncepcja napędowa będzie oznaczać możliwość długotrwałej pracy urządzenia nawet w ciężkich warunkach. Interesującą moc napędową zastosowano w pneumatycznych odkurzaczach przemysłowych. Zamiast dostarczać niezbędne podciśnienie robocze dzięki mocy elektrycznej, jest ono uzyskiwanie dzięki strumieniowi sprężonego powietrza. Daje to możliwość pracy wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest podłączenie urządzenia pod zasilanie elektryczne.

Odkurzacze pneumatyczne są zwykle używane w strefach ATEX, gdzie ze względu na ryzyko eksplozji zabronione jest korzystanie z energii elektrycznej. Nie znaczy to jednak, że nie można zastosować ich wszędzie tam, gdzie nie występują szkodliwe substancje. Wysokowydajne urządzenia czyszczące dają możliwość bezpiecznej pracy w miejscach, gdzie niezbędne jest cykliczne sprzątanie i utrzymanie niezbędnych norm czystości.