Skuteczne działanie chemii basenowej

Basen w ogrodzie to marzenie niejednego z nas ? marzenie, które może stać się rzeczywistością. Do wyboru mamy dwie opcje, mianowicie basen mobilny, montowany jedynie na okres wakacyjny lub basem pod zabudowę, który może nam służyć przez cały rok. Pierwszy z nich wymaga dużego zachodu dwa razy do roku, natomiast o basen stacjonarny trzeba dbać zarówno w trakcie, jak i po zakończonym sezonie.

Chemia do ogrodowego basenu

chemia basenowaCo istotne, przy odpowiednim traktowaniu z uroków kąpieli we własnym ogrodzie możemy korzystać nawet zimą. W tym celu należy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu możliwe będzie utrzymanie stałej temperatury wody ? doskonale sprawdzą się w tej kwestii wymienniki i pompy ciepła, które wykorzystują do działania energię cieplną z powietrza, co czyni je wyjątkowo ekonomicznymi oraz ekologicznymi urządzeniami. Pracują one niezwykle cicho, nie wpływając na komfort mieszkańców domu, wyposażone są ponadto w całą masę czujników chroniących je przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, deszcz czy słońce, a także przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Aby jednak zimowe czy jesienne kąpiele były możliwe, trzeba również zadbać o samą wodę, w której zamierzamy się kąpać ? tutaj pomocna okazuje się skuteczna chemia basenowa, która zabezpiecza wodą przed złym wpływem niskich temperatur.

chemia basenowaNie tylko zapobiega zamarzaniu wody, wspomagając tym samym pracę podgrzewaczy, ale również chroni wnętrze basenu przed rozwojem bakterii i glonów ? niska temperatura wody oraz ograniczony dostęp do światła są idealnymi warunkami do dojrzewania szkodliwych mikroorganizmów. Właściwie dobrana chemia basenowa pomaga także w utrzymaniu prawidłowego poziomu pH wody, który jest niezbędny do tego, żeby móc korzystać z kąpieli, ale także pozwala na stosowanie innej chemii zabezpieczającej nasz basen. Chemię umieszcza się w specjalnym dozowniku, który kontroluje jej aplikację ? dozownik należy usunąć przed nadejściem pierwszych mrozów, żeby uniknąć wszelkich komplikacji. Dla zapewnienia lepszego efektu dobrze jest stosować służące do konserwacji wody basenowej środki chemiczne od jednego producenta ? zarówno środki glonobójcze, jak i chlor. Same jednak środki nie wystarczą.

Żeby prawidłowo zabezpieczyć basen w sezonie zimowym, należy stosować także odpowiednie folie solarne, które zapobiegają utracie ciepła wody, nie pozwalając jej zamarznąć. Doskonale sprawdzi się również w sytuacji, w której będziemy chcieli podnieść temperaturę wody. O basen należy dbać kompleksowo ? w tym celu najlepiej zaopatrzyć się więc w odpowiednią chemię, ogrzewanie oraz folię zabezpieczającą.