Zalety desek kompozytowych

Posiadając taras, należy liczyć się z tym, że prędzej, czy później powinien być on prawidłowo wykończony. Nie tylko po to, by dobrze się prezentował, ale głównie by zapewnił bardzo dobre miejsce na wypoczynek dla domowników. Przy jego wykańczaniu zazwyczaj wybiera się tradycyjne drewno, bądź coraz bardziej popularne deski kompozytowe.

Deska z dobrym mocowaniem

deska kompozytowa gładkaMateriał ten tworzony jest z w wyniku zmieszania mączki drzewnej i polichlorku winylu. Drewno obecnie jest w nim w pięćdziesięciu procentach i zapewnia przyjemny dotyk, a z kolei PCW odpowiada za kolor, trwałość i odporność na wilgoć. Jednak najważniejszą różnicą pomiędzy deskami kompozytowymi a naturalnym materiałem jest brak sęków. Co sprawia, że są one gładkie, proste, a także jednolite. Sam montaż również nie sprawi większych problemów, a jego największą zaletą jest niewidoczność wszystkich wkrętów. By cała instalacja przebiegła sprawnie w sklepie branżowym należy wyposażyć się, oprócz desek, w maskownice i stalowe łączniki. Nie kupuje za to żadnej izolacji, ponieważ nowoczesna deska kompozytowa gładka mocowana jest bezpośrednio do betonu. W związku z tym przy budowie domu należy zadbać, by wylewka została położona równo. Dodatkowo musi zostać wyposażona w niewielki spadek, który umożliwi odpływ wody, która zbiera się podczas opadów. Niestety, jeśli pojawią się jakieś nierówności, trzeba je skuć, w innym wypadku cały montaż nie będzie miał sensu. Kiedy wszystko zostanie odpowiednio przygotowane, można przejść do układania desek.

deska kompozytowa gładkaPrzy tej czynności należy pamiętać, że są one puste w środku, co z pewnością będzie widoczne na krawędziach. W związku z tym dobrze jest kupić listwy maskujące. Dzięki nim taras nie tylko zostanie ładnie wykończony, ale przede wszystkim zakryje się dziury. Koszt desek kompozytowych nie jest duży, co z kolei przekłada się na jego powszechną dostępność. Sprawdzą się na pewno w domu, w którym obecne są dzieci, głównie dlatego, że są bardzo łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo nie posiadają drzazg, które łatwo dostają się pod skórę, dzięki temu bez problemu można chodzić po nich boso. Jeśli jednak nie jest się pewnym jak dokładnie je zamontować, warto zwrócić się do firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie.

Tym sposobem uniknie się niechcianych błędów. Obecnie deski kompozytowe stają się coraz bardziej popularne, głównie dzięki wielu zaletom. Decydując się na ich montaż, należy pamiętać, by wylewka na tarasie była równa i przede wszystkim, by zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały, które ułatwią cały proces.