Instalacja kotła kondensacyjnego przy centralnym ogrzewaniu

Budując nowy dom, w którym ma zamieszkać nasza rodzina pragniemy zadbać o jak najlepsze warunki, a jednocześnie wysoki stopień energooszczędności. W tym celu decydujemy się na wentylację mechaniczną, dobrą izolację, ale również centralne ogrzewanie, które ma wspomagać utrzymanie ciepła w okresie grzewczym.

Kotły od dobrej firmy

kotły immergasWarto jednak wiedzieć, że dostępne są również specjalne kotły kondensacyjne, które w połączeniu z piecem w domu pozwalają odzyskać więcej ciepła. Poza tym dodatkowo ogrzewają wodę do wysokich temperatur, co pozwala zużywać mniej paliwa cieplnego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kotłów, które mają zadbać o nasz komfort oraz ciepło. Jest to bardzo droga inwestycja, dlatego należy ją najpierw dobrze przemyśleć, aby wybrać właściwe rozwiązanie. Jednymi z najczęściej wybieranych ostatnimi czasy są wydajne kotły immergas, czyli kotły kondensacyjne zapewniające większe ciepło przy zużyciu mniejszej energii. Zamknięta komora spalania paliwa pozwala pozyskać podczas skraplania spalin więcej energii, która kolejno jest przekazywana do instalacji grzewczej pomieszczeń oraz nagrzewnicy wody. Takie ekonomiczne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą sumę na rachunkach za ogrzewanie wykorzystując i tak ulatniające się ciepło do atmosfery. Dostępne są modele pracujące zarówno z wyższymi, jak i niższymi temperaturami.

kotły immergasNależy więc dopasować odpowiednio kocioł do swojego typu ogrzewania oraz zapotrzebowania na energię cieplną. Jeszcze kilka lat temu uważano te urządzenia za nieopłacalne, jednak przez wzrost cen paliw technologia rozwinęła się tak szybko, że teraz niemal każdy model pieca gazowego wyposażony jest w kocioł kondensacyjny. Aby jednak spełniał on swoją rolę instalacja centralnego ogrzewania musi być odpowiednio wykonana. Potrzebna jest większa ilość rur, ponieważ skraplanie się pary ma miejsce przy niższych temperaturach, co powoduje, że ogrzewanie jest mniej skuteczne. Dlatego najczęściej kotły wykorzystywane są przy ogrzewaniu podłogowym, by straty ciepła były nieodczuwalne. Nowoczesne technologie pozwalają nam zaoszczędzić dużo energii cieplnej i zmniejszyć koszta ogrzewania, które z roku na rok są coraz większe. Zdecydowanie się więc na montaż kotła kondensacyjnego immergas daje wiele możliwości i korzyści związanych z mniejszymi rachunkami, a jednoczesnym utrzymaniem wysokiej temperatury jak w pomieszczeniach.

Poza tym dogrzewa również wodę, co w przypadku domów jednorodzinnych jest niezbędne, zwłaszcza latem. Sprawdzi się to jednak tylko w sytuacji, kiedy instalacja będzie właściwie wykonana.