Jaki automat będzie najlepszy do bramy przesuwnej?

Każdy mechanizm automatyczny wymaga zastosowania odpowiednio dobranych komponentów, które będą ze sobą współpracowały na najwyższym poziomie. Należy pamiętać zarówno o napędzie, mocy silnika, jak i siłownikach, które w wielu bramach są najważniejsze. W przypadku bram przesuwnych największą uwagę trzeba poświęcić na wybór napędu, który musi sobie poradzić z obciążeniem, typem otwierania oraz temperaturą.

Automat do bramy na parkingu

automat do bramy przesuwnejIstotna jest także kwestia częstotliwości wykorzystywania. Jaki automat więc wybrać do swojej bramy? Przede wszystkim warto zacząć od dokładnego zmierzenia przesuwanego przęsła, dowiedzieć się jaka jest mniej więcej jego waga oraz jaki system siłownika może zostać zainstalowany. Są to bardzo ważne aspekty, ponieważ od nich zależy jak trwała będzie automatyka, oraz czy przy zbyt częstym użytkowaniu się nie uszkodzi. Producenci na szczęście przewidzieli, że bramy przesuwne stosuje się nie tylko w domach. Utworzyli wzmocnione automaty do bram przesuwnych, dedykowane do dużych firm, czy prywatnych parkingów. Jednak przy tradycyjnym użytkowaniu w zupełności wystarczy napęd przydomowy, który dziennie może wykonać aż 30 czynności. Równie ważne jest także solidne wykonanie nie tylko napędu, ale również bramy. Jeśli jest ona uszkodzona wpłynie to na dodatkowe obciążenie siłowników, może szarpać podczas pracy i doprowadzić do przepalenia całej instalacji. Na takie przypadki bramy również zostały przygotowane, posiadają awaryjny system otwierania za pomocą specjalnego klucza, w razie gdyby zabrakło prądu lub właśnie doszło do uszkodzenia.

automat do bramy przesuwnejOstatnią kwestią są różnego rodzaju dodatki, które znacznie poprawiają bezpieczeństwo użytkowania. Między innymi czujnik przeszkody, który w trybie natychmiastowym zatrzymuje bramę, gdy tylko na swoim torze jazdy wyczuje jakiś obiekt. Ciekawy jest także tryb automatycznego zamykania, który można zaprogramować ustawiając konkretny czas potrzebny nam do opuszczenia posesji. Wszystkim można sterować z poziomu pilota, bądź w przypadku zaawansowanych systemów nawet z telefonu. Wybór automatyki jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, które sprawdza się zwłaszcza w niepogodę. Poza tym jest dodatkowym elementem zabezpieczenia posesji przed włamaniami nie dopuszczając do otwarcia bramy.

Równie istotny jest fakt, że bez względu na panującą temperaturę nie trzeba się obawiać, że brama się nie otworzy. Dla zapominalskich znacznie lepiej będzie wybrać system, którym można sterować z poziomu telefonu, by nie przytrafiła się sytuacja, że ktoś nie będzie mógł wrócić do domu.