Nowoczesne klimatyzatory LG

Marka LG zajmuje się produkcją wysokiej klasy klimatyzatorów, które dedykowane są różnym przestrzeniom. Produkty te charakteryzują się dużą wydajnością oraz nowoczesnymi systemami nawiewu, które szybko ochładzają każde pomieszczenie niezależnie od jego wymiarów. Warto przy tym podkreślić, że wszystkie klimatyzatory marki LG wyposażone są w nowoczesne sprężarki, które pozwalają oszczędzić wiele energii.

Klimatyzatory z dobrym wentylatorem

klimatyzatory lgFirma LG projektuje więc swój sprzęt z myślą o środowisku, co jest bardzo ważne uwzględniając fakt, iż na przestrzeni ostatnich lat borykamy się m.in. z problemem globalnego ocieplenia. Marka LG produkuje klimatyzatory dla domu, firmy oraz różnego rodzaju innych obiektów komercyjnych. Sporą popularnością wśród detalicznych klientów cieszą się dziś zwłaszcza kompaktowe klimatyzatory pokojowe, które montuje się przeważnie na ścianie. Tego typu montaż pozwala bowiem zaoszczędzić sporo wolnego miejsca, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku mieszkań o ograniczonym montażu (klimatyzatory ścienne z powodzeniem mogą być więc montowane m.in. w kawalerkach). Klimatyzatory pokojowe charakteryzują się ponadto tym, że podczas pracy praktycznie nie generują żadnego hałas. Klimatyzatory LG posiadają bowiem odpowiednio wyprofilowane łopatki wentylatora, które pracują bardzo cicho.

klimatyzatory lgNieco głośniejsze, ale zarazem jeszcze bardziej wydajne są klimatyzatory typu multi split składające się z głównej jednostki zewnętrznej, do której można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. System ten dedykowany jest więc mniejszym firmom, które posiadają kilka oddzielnych pomieszczeń. Klimatyzatory wewnętrzne ochładzają wówczas kilka przestrzeni. Ciekawym produktem dedykowany znacznie większym przestrzeniom są tzw. klimatyzatory komercyjne. Wyróżniamy wówczas kilka modeli owych klimatyzatorów, których nazwy nawiązują poniekąd do sposoby ich montażu. Wyróżniamy wówczas m.in. klimatyzatory kasetowe, kanałowe i podstropowe. Wszystkie wyżej przytoczone urządzenia posiadają 4-stronny wpływ powietrza gwarantujący równomierny, intensywny nawiew. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że choć podstawową rolą nowoczesnych klimatyzatorów jest ochładzanie przestrzeni, to jednak posiadają one również inne funkcje.

Urządzenia te skutecznie filtrują również powietrze, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla alergików, którzy borykają się m.in. z uporczywym katarem siennym. Klimatyzatory posiadają także funkcję automatycznego oczyszczania, dzięki czemu jesteśmy w stanie utrzymać zakupiony przez nas sprzęt w idealnej czystości.