Ogrodzenie wokół osiedla

ogrodzenie

W dużych miastach zwraca się szczególnie dużą uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom – z tego też powodu tradycyjne, niezamknięte osiedla są zastępowane przez osiedla strzeżone – spółdzielnia mieszkaniowa, w trosce o spokój, otacza osiedle ogrodzeniem, aby ograniczyć dostęp osób niepowołanych.

Rodzaje ogrodzeń

ogrodzenieFurtka otwierana jest zazwyczaj na kod lub też na domofon. Z pewnością takie rozwiązanie ma wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, jednak warto zwrócić uwagę też na estetykę ogrodzenia, aby dobrze komponowało się z otoczeniem. Nowoczesne ogrodzenia w Warszawie to przede wszystkim ogrodzenia panelowe pomalowane na żywe barwy – kolor zielony, żółty czy niebieski sprawia, że ogrodzenie nie wygląda ponuro. Warto pomyśleć też o ogrodzeniach gabionowych, które dostarczają dodatkowych wrażeń estetycznych. Tego typu ogrodzenia mają długą tradycję – początkowo używano wiklinowych koszów i drucianych worków, dziś jednak najlepiej sprawdzają się zgrzewane siatki. Oprócz efektu wizualnego, ogrodzenia gabionowe stanowią też doskonałą ochronę przeciwpowodziową oraz barierę dźwiękochłonną. To ostatnie jest szczególnie ważne – dzięki czemu na osiedlu nie będzie aż tak bardzo słyszalny szum samochodów jadących po znajdującej się w pobliżu ulicy.

ogrodzenieWedług producentów, gabiony są rozwiązaniem ekonomicznym, a ich montaż jest naprawdę prosty i szybki – nie ma bowiem konieczności wykonania specjalnych fundamentów. Jeżeli jednak zamiast gabionów, zdecydujemy się na nowoczesne ogrodzenie stalowe, warto dokładnie przejrzeć oferty producentów, gdyż tego typu ogrodzenia występują w szerokiej różnorodności wzorów. Wybierając ogrodzenie stalowe, wybieramy poczucie luksusu i elegancji. Zarówno ogrodzenia stalowe, jak i gabionowe, są wybierane przez spółdzielnie, które mogą przeznaczyć na to konkretny budżet. Bardzo często jednak decydują się na prostsze rozwiązania, niepochłaniające wielu pieniędzy, czyli na wspomniane już nowoczesne ogrodzenia panelowe z siatki plecionej lub zgrzewanej. Siatki te są zawsze zabezpieczone antykorozyjnie – za pomocą ocynkowania lub powłoki PVC. Wśród propozycji znajdują się między innymi siatki zakończone ostrymi końcówkami drutów – to rozwiązanie ma odstraszyć włamywaczy i chuliganów.

Siatki montowane są zawsze na metalowych słupach, a wszelkie dodatki wykonane są ze stali nierdzewnej. Przedstawione nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrodzeń to tylko niektóre z propozycji producentów. W przypadku osiedli jednak te wspomniane powyżej sprawdzają się najlepiej.