Skąd powszechne zastosowanie dławnic kablowych?

Trwałość naszej instalacji elektrycznej jest czymś, czego zawsze powinniśmy być pewni ? warto więc zawsze korzystać z najlepszych materiałów oraz doświadczonych fachowców, którzy odpowiednio zadbają o nasze bezpieczeństwo. Każdy elektryk powinien korzystać z odpowiednich narzędzi, które są wykorzystywane do konkretnych działań związanych z zapewnieniem jak najlepszego i w żaden sposób niezakłóconego przepływu prądu.

Odporne dławnice kablowe

Dławnice kabloweJednym z istostnych narzędzi, po których poznamy prawdziwego fachowca, jest tzw. dławnica kablowa. Urządzenie to, będące elementem przepustowym między obudową a kablem, umożliwia przeprowadzenie kabla przez obudowę maszyny lub sprzętu elektronicznego, zabezpiecza zarazem i uszczelnia wejście przewodu. Ważną, pełnioną przez nią funkcją, jest również zapewnienie odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniem instalacji przez zerwanie lub skręcenie kabla. Dławnice, nazywane również elektrycznymi dławikami kablowymi, mają znaczny wpływ na bezpieczeństwo i znaczne wydłużenie żywotności instalacji, stąd powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego elektryka. Niezwykle istotna jest odpowiednia, wymagająca precyzji konstrukcja urządzenia oraz wykorzystane w niej materiały, które są nam w stanie zapewnić najlepsi producenci. Wynika to między innymi z konieczności wysokiej odporności na czynniki pogodowe oraz wstrząsy, jaką dławnice kablowe powinny się wykazywać.

Dławnice kabloweWykorzystanie najlepszych urządzeń pozwala na osiągnięcie stopnia ochrony IP 68, co oznacza, że instalacja będzie gwarantować najwyższą ochornę przed wnikaniem ciał stałych oraz długotrwałym zanurzeniem w wodzie. Pozwala również na skuteczną pracę instalacji w temperaturach od -40°C do nawet 100°C. Przede wszystkim dławnice są niezwykle łatwe w montażu i jeżeli są odpowiednio wykonane, zabezpieczają urządzenie nawet przed wyrwaniem jego okablowania. Tym, o czym powinien pomyśleć każdy przed zakupem, są przede wszystkim wymiary potrzebne do odpowiedniego wykorzystania dławnicy i gwarancji najwyższej pyło- i wodoszczelności. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu dławnicy kablowej przewód nie załamuje się, jesteśmy ponadto w stanie osiągnąć bardzo wiele, z dużą szczelnością naszej instalacji i zapewnieniem jej ochrony na czele.

Odpowiednia konstrukcja zabezpiecza kable przed skręceniem, chroni również przed zerwaniem, zabezpiecza przed ostrymi ściankami obudowy. Najlepsze dławnice zawsze wykonane są z wysokiej jakości materiałów z wysokimi właściwościami samogasnącymi, co jest niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa.