Wiszące biokominki do każdego wnętrza

Wykończenie wnętrza wymaga kreatywnego podejścia, jednak czasem proste rozwiązania mogą okazać się najlepszą decyzją. Kiedy szukamy sposobu na uatrakcyjnienie wyglądu naszego salonu, możemy posłużyć się klasyką, którą nigdy tak naprawdę nie wychodzi z mody. Jedną z metod na ciekawe wnętrze jest budowa kominka.

Biokominek to nowoczesny produkt

biokominek Jeszcze do niedawna kominki były zarezerwowany wyłącznie dla domów wyposażonych w skomplikowane systemy wentylacyjne. Współczesny rynek oferuje rozwiązania, na które może sobie pozwolić dosłownie każdy ? bez konieczności burzenia ścian i odprowadzania sieci na zewnątrz. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się biokominki, które stanowią oryginalną alternatywę dla tych tradycyjnych, ogrzewanych drewnem opałowym. Ekologiczne kominki ogrzewane są biopaliwem, które pozyskuje się z bioodpadów i elementów biodegradowalnych metodami przyjaznymi środowisku. Ponadto jedynym produktem, jaki powstaje w procesie spalania bioetanolu, jest para wodna ? to tylko jedna z zalet biokominków, które możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Mianowicie kominki wiszące, kominki wolnostojące oraz kominki portalowe. Te ostatnie do złudzenia przypominają tradycyjne kominki, dlatego sprawdzą się u każdego, kto preferuje rozwiązania klasyczne. Natomiast największą popularnością cieszą się biokominki wiszące ? dostępne w ciekawych, designerskich kształtach, mogą teraz zdobić dosłownie każdą ścianę zarówno domów, jak i mieszkań w apartamentowcach.

biokominek Montaż biokominka wiszącego wymaga minimalnej ingerencji w strukturę ściany ? to niemal tak, jakby powiesić na niej obraz lub telewizor. Kominek jest nie tylko świetną metodą alternatywnego ogrzewania pomieszczeń ? świetnie sprawdzi się w chłodne zimowe wieczory, stanowiąc dodatkowe źródło ciepła w naszym domu, lecz jest także sposobem na uatrakcyjnienie wnętrza. Prezentuje się bowiem świetnie: przyciąga wzrok i stanowi oryginalny element designu. Kominki tego typu dostępne są na specjalne zamówienie, dlatego przy ich wyborze nie trzeba się ograniczać do tego, co jest zawarte w katalogu ? mogą przybrać dowolny kształt. Do wyboru są kominki zarówno ze szklaną osłoną, jak i bez niej, swoim wyglądem przypominające monumentalne, starożytne pochodnie. Każdy biokominek w niskiej cenie ma jedną dodatkową zaletę ? nie produkuje ani dymu, ani sadzy, dlatego nie wymaga specjalnych metod czyszczenia.

Jedynym produktem ubocznym korzystania z kominków tego typu jest para wodna, która również ma swoje zalety ? utrzymuje prawidłową wilgoć w pomieszczeniu, a dzięki swoim właściwościom może służyć do aromaterapii (wystarczy do kominka dodać ulubionego olejku eterycznego).